Çekmeköy’De 23 Ni̇san Coşkuyla Kutlandi

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Çekmeköy’de de büyük bir coşku ve heyecanla kutlandı.

Çekmeköy’De 23 Ni̇san Coşkuyla Kutlandi

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Çekmeköy’de de büyük bir coşku ve heyecanla kutlandı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 103. yılında tüm dünya çocuklarına armağan edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Çekmeköy’de çeşitli etkinliklerle kutlandı. Taşdelen Meydanı’nda Atatürk Anıtına çelenk sunma töreniyle başlayan kutlamaların ardından öğrencilere makam devredilmesiyle programlar devam etti. Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, Ayşe Nezahat Kurukahveci İlkokulu’ndan 4. Sınıf öğrencisi Ayaz Yenigün’e makamını devretti.

Resmi kutlamalar Taşdelen Ali Kuşçu ilköğretim Okulu’nda devam etti. Halk oyunları, şarkılar, tiyatro oyunları, spor organizasyonları ve eğlenceli etkinliklere ev sahipliği yapan resmi törenlerin ardından ilçede düzenlenen şiir, resim ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Her yıl birbirinden renkli etkinlikler ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayan Çekmeköy Belediyesi, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 103. yıl dönümünde, Şehit Üsteğmen Arif Kalafat Doğa Parkı ve Cemal Güngör Parkı’nda etkinlikler düzenledi. 7’den 70’e binlerce vatandaşın yoğun katılım gösterdiği programda; bando gösterisi, animasyonlar, çeşitli oyunlar ve ikramlar ile çocuklar doyasıya eğlenirken, etkinlikler renkli görüntülere sahne oldu. Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz’ın da katıldığı etkinliklerde çocukların gönüllerince eğlenerek keyifli bir gün geçirdi.

Başkan Ahmet Poyraz etkinliklere katılan çocuklar ve ailelerinden yoğun ilgi gördü. Çocuklarla hatıra fotoğrafları da çektiren Başkan Poyraz “Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun ve milli egemenliğimizin tüm dünyaya ilan edilişinin 103. yılında; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle; gazilerimizi minnetle anıyor, tüm dünya çocuklarının ve bütün milletimizin, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyorum,” dedi.