Amatör Spor Kulüplerine Destek

Çekmeköy Belediyesi, ilçede faaliyet gösteren amatör spor kulüplerine desteklerini sürdürüyor.

Amatör Spor Kulüplerine Destek

Çekmeköy Belediyesi, ilçede faaliyet gösteren amatör spor kulüplerine desteklerini sürdürüyor.

Sporda Çekmeköy’ün elde ettiği başarıların artmasına katkı sağlamak için çalışmalarını sürdüren Çekmeköy Belediyesi, sağlıklı nesillerin yetiştirilmesi ve geleceğin yeteneklerinin keşfedilmesinde kilit rol üstlenen amatör spor kulüplerine destek vermeye devam ediyor. Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz’ın ev sahipliğinde belediye binasında gerçekleşen destek programına 1877 Alemdağ Spor Kulübü adına Sinan Çevik, Çekmeköy Belediyesi Alemdağ Spor Kulübü adına Nuh Kurt, Çekmeköy Belediyesi İşitme Engelliler Eğitim Kültür Gençlik ve Spor Kulübünü adına Zafer Uysal, Taşdelen Spor Kulübü Başkanı Rıza Özyurt, Ömerli Spor Kulübü Başkanı Yücel Çakır, İstanbul Kartalları Spor Kulübü adına Onur Kerpiççi, Çekmeköy Çarşı Spor Kulübü Başkanı Yücel Evsel ve Çekmeköy Spor Kulübü Başkanı Sevim Serbest katıldı.

İlçede bulunan spor kulüplerine desteklerini sürdüreceklerini vurgulayan Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, “Gerek ayni, gerek nakdi bu yıl kanunların bizlere tanıdığı haklar çerçevesinde 3 milyona yakın bir yardımı spor kulüplerimize iletiyoruz. Bizim gibi nüfusu 300 bine yaklaşan bir ilçe bazında düşündüğümüzde amatör spor kulüplerine yapılmış en iyi, en ciddi yardımlardan biri bu diyebiliriz. İnşallah buralardan iyi gençler yetişsin. İnşallah buralardan ahlaklı erdemli zeki ve çevik gençlerin yetişmesine vesile oluruz. Çekmeköy’de bu anlamda gerek sporda gerekse eğitimde görev alan hocalarımıza, gençlerimize hayırlı uğurlu olsun diyorum. Gelecekte çok daha güzel liglerde çok daha güzel yerlerde Çekmeköy’ün bütün kulüplerini göreceğiz inşallah,” dedi.

Amatör futbol kulüpleri adına konuşma gerçekleştiren Çekmeköy Spor Kulübü Başkanı Sevim Serbest, “Belediyemiz sadece futbol değil birçok branşta destek oluyor. Bundan sonraki süreçte de daha güzel projelere birlikte yol alarak güzel işlere imza atacağımızı düşünüyorum. Her şey için teşekkür ediyorum” dedi.