SEVGİYE DAİR...

SEVGİYE DAİR...

Bir gün bir sahabe, yoldan geçen bir kişiyi işaret ederek “Ey Allah’ın Resulü, o çok iyi biridir; onu çok severim” dedi. Peygamberimiz (s.a.v): “Sevdiğini hiç ona söyledin mi?” diye sordu. Sahabe “Hayır” deyince Hz. Peygamber: “Bir an evvel ona git ve onu sevdiğini söyle” dedi.
MEZHEP NEDİR NE DEĞİLDİR?

MEZHEP NEDİR NE DEĞİLDİR?

Cabir b. Abdullah anlatıyor, Resulullah (a.s.)’ın yanındaydık. Yere bir çizgi çizdi. Bu çizginin sağına iki, soluna da iki paralel çizgi daha çizdi.
MODERN HARİCİLER

MODERN HARİCİLER

IŞİD (Irak-Şam İslam Devleti) gibi terör örgütleri bazı dini kavramları kullanarak yandaş devşirdikleri ve kendilerine alan açtıkları bilinmektedir.
İLİM Mİ MALUMAT MI?

İLİM Mİ MALUMAT MI?

Gerek akılla nakil arasında gerekse dinle hayat arasındaki ilişki, öteden beri hep tartışılagelmiştir. Tıpkı malumat sahibiyle ilim sahibi arasındaki ilişkide olduğu gibi…
ŞANGHAY BEŞLİSİ NEDİR?

ŞANGHAY BEŞLİSİ NEDİR?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Türkiye’nin 53 yıldır AB kapısında bekletildiğine” işaret ederken bir kez daha Türkiye’nin Şanghay 5’lisi içerisinde yer almasını gündeme getirdi.
İMAN - İHSAN İLİŞKİSİ

İMAN - İHSAN İLİŞKİSİ

İman nedir? Hz. Peygamber: Allah’a, meleklerine, Allah’a kavuşmaya, peygamberlerine ve öldükten sonra dirilmeye inanmandır, der.