BİR TEREDDÜDÜN ROMANI

BİR TEREDDÜDÜN ROMANI

Peyami Safa Bir Tereddüdün Romanı adlı eserini psikolojik tahliller yaparak ve bireylerin iç dünyalarını temel alarak oluşturmuştur
BİTEMEYEN

BİTEMEYEN

Aysun Ellidokuzoğlu’nun ilk romanı Bitemeyen. Akşam ezanı ile yatsı arası romanı.
AHMET TURGUT

AHMET TURGUT

Kerbela adlı üç seriden oluşan (Aşkın Şehidi, Aşkın Elçisi, Aşkın Secdesi) romanlarının sahibi kıymetli Ahmet Turgut Bey ile çok keyifli bir röportaj gerçekleştirdik.
FATİH MÜDÜRDAR

FATİH MÜDÜRDAR

Gülünüz Güldürünüz yarışması ile başlayan maceranız Boğaziçi’nden, Yeditepe’den, Şahane Pazar gibi programlarla devam etti. Bu serüveni bir de sizden dinleyelim.
FUAT SEZGİN YILI

FUAT SEZGİN YILI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, imzasıyla yayımlanan genelgeye göre 2019 yılı “Prof. Dr. Fuat Sezgin Yılı” olarak ilan edildi.
“OKU!”

“OKU!”

CNR EXPO Yeşilköy’de 20 ülkeden yerli ve yabancı 350 yayınevinin katılımı ile düzenlenecek 5. Uluslararası CNR Kitap Fuarı 10-18 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilecek.
NURİ PAKDİL

NURİ PAKDİL

Edebiyat dünyamızın önemli isimlerinden olan Nuri Pakdil’in sizin için ayrı bir önemi olduğunu biliyoruz. Nuri Pakdil’in sizdeki etkisi, tesiri nedir?
FAHRENHEIT 451

FAHRENHEIT 451

Amerikan edebiyatının önemli isimlerinden Ray Bradbury’nin başyapıtı diyebileceğimiz Fahrenheit 451,
DOĞU İSTANBUL’UN BATISI

DOĞU İSTANBUL’UN BATISI

Aslen Mustafakemalpaşalı olan ve yıllardır Çekmeköy’de yaşayan yazar Meliha Akay’ın son romanı Doğu İstanbul’un Batısı Mavi Nefes yayınlarından çıktı.