İBRAHİM ERKAL

İBRAHİM ERKAL

Çekmeköy 2023, bir zamanlar şöhretin doruğunda olan ancak son yıllarda kabuğuna çekilen bestekar, dizi oyuncusu ve Türk fantezi müziğinin güçlü seslerinden İbrahim Erkal’ı misafir ediyor. İşte dünüyle bu günüyle 2015 İbrahim Erkal.
İTALYA

İTALYA

Keşfetmek için biraz emek biraz da zaman isteyen bir ülke İtalya…
TÜRKİYE’Yİ GEZİYORUZ - SAMSUN

TÜRKİYE’Yİ GEZİYORUZ - SAMSUN

"Karadeniz'in Başkenti" ve "Atatürk'ün Şehri" olarak bilinen Samsun doğal tarihi ve kültürel zenginlikleri, deniz, kara, hava, demiryolu ulaşım olanakları ile bölgenin turizm potansiyeli en yüksek kentlerinden biridir.
ÇEVRE VE ÇEVRE HUKUKU  ÇEVREYİ HOR GÖREN, GELECEĞİ ZOR GÖRÜR

ÇEVRE VE ÇEVRE HUKUKU ÇEVREYİ HOR GÖREN, GELECEĞİ ZOR GÖRÜR

M.Ö.3200 yıllarında Sümerler tarafından yazının bulunmasının akabinde ilk yazılı Kanunlar da Sümerler tarafından yazılmıştır. Daha sonraki yüzyıllarda yaşayan çeşitli devletler ve milletler de kendilerince çeşitli yasalar hazırlamışlardır. Yaşayan her canlı gibi insanlar ve devletler yaşadıkları çevrede kendilerince değişiklikler yapmaktadır...
MAHALLELER YARIŞIYOR

MAHALLELER YARIŞIYOR

Çekmeköy Belediyesi, geri dönüşüme dikkat çekmek için 10 Eylül 2018’de “Muhtarlıklar Yarışıyor” isimli Muhtarlıklar Arası Elektronik Atık Toplama Yarışması’nı başlattı. Birinci olan mahallelere ödül var.
UNUTMADIK, UNUTMAYACAĞIZ

UNUTMADIK, UNUTMAYACAĞIZ

Çekmeköy Belediyesi tarafından 2014 yılında hizmete açılan Engelsiz Park’a, 2.3.2015-60 numaralı meclis kararıyla Özgecan Aslan’ın ismi verildi. İsmi değişen veeklenen spor tesisleri ile yenilenen parkın açılışını Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal ve Fenerbahçeli futbolcular, Trabzonspor Spor Okulu öğrencileri ile birlikte yaptı.