ÖZGÜN & MODERN BAHÇELER

ÖZGÜN & MODERN BAHÇELER

Hepimizin hayalidir aslında bahçesi olan bir evde yaşamak. Bahçeli eve özlem duyduğumuzdan mıdır yoksa betonlaşan kentlerin insanı bahçeli evlere çekmesinden midir hep bir arayış içinde oluruz. Her mevsim güzeldir bahçesi olan evler. Baharda açan çiçek kokuları eşliğinde ısınan havaları fırsat bilip sevdiklerimizle içilen çaylar insana ayrı bir huzur katar.
İNCE SIZI

İNCE SIZI

Ayşe Teyze… Yılların yükünü her nefesinde bir kez daha yılmadan soluyan, göz pınarında akmaya hazır duran gözyaşıyla naif ama cesurca hayatını sürdüren bir gelincik gibidir… Karşılaştığı tüm zorluklara rağmen yüzünü güneşe çevirmiştir Ayşe Teyze… Rengi solmuş ellerinin her kıvrımında, gözlerinin grisinde, sesinin tonunda yaşlılığın vakarı vardır…
YAŞANILABİLİR BİR DÜNYA İÇİN

YAŞANILABİLİR BİR DÜNYA İÇİN

Yıllardır hiç çöp atmayan restaurant ya da bir yıl boyunca hiçbir şey satın almadan yaşayabilen bir insan duyduğunuzda tepkiniz nasıl olurdu? Çoğumuzun gerçekleşmesi imkansız olarak nitelendirip kulak arkası edeceği bu örnekler, tüketim çılgınlığına tepki olarak yapılamayacak türden değil.
ÇOCUKLARIN TARİFSİZ HEYECANI

ÇOCUKLARIN TARİFSİZ HEYECANI

Çekmeköy Belediyesi ve Çekmeköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen “7 Bölge 7 Renk” projesi kapsamında İstanbul’a gelen öğrenciler, Çekmeköylü aileler tarafından iki gün misafir edildiler.
TARİHTE BU AY - TEMMUZ

TARİHTE BU AY - TEMMUZ

1 Temmuz: Kabotaj Kanunu kabul edildi (1926). ( Kabotaj ve Deniz Bayramı ) 2 Temmuz: Kuba Mescidi’nin yapılması (622) Hac’da tünel faciasında 1426 kişi şehit oldu (1990) ...
AKBANK SANAT

AKBANK SANAT

Akbank Sanat, sanatın Türkiye’de her alanda bilinirliğini arttırmak, sanatı ve sanatçıyı desteklemek için 24 yıldır çalışmalar gerçekleştirmektedir.