KATİP ÇELEBİ'DEN ALTIN SÖZLER

KATİP ÇELEBİ'DEN ALTIN SÖZLER

Kitaptan daha iyi bir arkadaş yoktur, zaman zaman insana dert ortaklığı eder, insanın gönlünü açar, yüreğine su serper. Gönlünün her muradına onunla erişirsin, böylesine güzel bir dost görülmemiştir; ne incitir; ne incinir.
KOŞARKEN YAZILAN ŞİİRLER: M. AKİF İNAN

KOŞARKEN YAZILAN ŞİİRLER: M. AKİF İNAN

‘Tok sesli bir şair olarak tarzıyla, söyledikleriyle, yazıya döktüğü kelime kümesiyle, şiirlerinin kendisine yakıştığı bir şairdir. Açık, anlaşılır, bir kişiliğin ortaya serdiği davasının şairidir bana göre. Şiiri hep aynı tonda sürdürmüş hemen hemen bütün şiirlerinde arzuladığı o sesi yakalamış bir şairdir.’
KOLİVA

KOLİVA

Koliva… Karadeniz’in fırtınasını, deli dolu denizini ve civanmert insanını yaptıkları müzikle anlatan 7 kişilik mütevazı bir grup.
NİRAN ÜNSAL

NİRAN ÜNSAL

Çocukluk yıllarında başlayan bir serüven onunkisi… Buğulu sesiyle gönüllerin Sultanı olmuş bir isim… Güçlü yorumu ve sanatçı kişiliği bir yana bizden biri o… Söz yazarı, besteci ve yorumcu Niran Ünsal, hakkında bilinmeyenleri Çekmeköy 2023’e anlattı.
MECLİS ÜYEMİZ HATİCE SIRAÇ

MECLİS ÜYEMİZ HATİCE SIRAÇ

Çalışmayı seven emekli bir bankacıyım. İşletme mezunuyum, yüksek lisansımı bitirdim. İngilizcemi geliştirdikten sonra doktora yapmayı düşünüyorum. İstanbul Kadın Kolları kurucularındanım. 2011’e kadar ekonomik işler birim başkanlığı ve teşkilat bölge başkanlığı olarak görev yaptım. Daha sonra Genel Merkez Kadın Kollarına geçtim. 2009 yerel seçimlerinde Büyük Şehir Meclis Üyeliği yaptım.