GÖZÜMÜN NURU

GÖZÜMÜN NURU

Sizin hiç babanız öldü mü? Benim bir kere öldü kör oldum. Cemal Süreya
KRİZ FIRSATÇILARINA GEÇİT VERMEYİN

KRİZ FIRSATÇILARINA GEÇİT VERMEYİN

Çekmeköy Belediyesi Zabıta ekipleri, Korono virüsünün Türkiye’de görüldüğünün açıklanmasının ardından piyasalarda yapılan fiyat oynaması haberleri üzerine market ve dükkanlarda denetimlere başladı.
CAMİLERİMİZ VE ÖYKÜLERİ

CAMİLERİMİZ VE ÖYKÜLERİ

Ülkemizin dört bir yanında Osmanlı Dönemi’nden kalma camiler yer almaktadır. Bu camiler estetiği, zarafeti, mimarisi, özel hikayeleri ile yerli-yabancı turistlerin dikkatini çekmekte ve görenleri etkilemektedir.
SOKAĞIN SESİ

SOKAĞIN SESİ

9 Şubat her yıl Dünya Sağlık Örgütü ve üye ülkeler arasında Sigarayı Bırakma Günü olarak kutlanıyor.
BİR RESİM, BİR KARİKATÜR VE BİR DE FİLM.

BİR RESİM, BİR KARİKATÜR VE BİR DE FİLM.

Bizim oğlan 15 yaşında. Her PKK saldırısından sonra kendince dağa çıkar. Hele ordumuz bir operasyona başlarsa gözü hep haberlerdedir. "Bu defa kesin bitireceğiz bu işi" der durur. Hemen sonuç ister. Çünkü deli-kanlıdır. Annesi ve ablası ise "Bak Ahmet" diye başlayan cümlelerle onu deli-kanlılıktan vazgeçirmeye çalışırlar. Şimdilerde yeni bir belalısı var bizim oğlanın. Bu kez Amerika'dan: Nakoula Basseley. “Müslümanların Masumiyeti” filminin yönetmeni.
PADİŞAHLAR ÇEKMEKÖY’DE

PADİŞAHLAR ÇEKMEKÖY’DE

Alemdağ ile ilgili yazılan her yazıda ve anlatılan her hatırada güzellikleri, hoş ve serin havası, cana can katan, derde deva olan soğuk ve tatlı suları anlatmakla bitirilemez.
DEVRİ ALEM-KATAR(QATAR)

DEVRİ ALEM-KATAR(QATAR)

Katar resmî adıyla Katar Devleti, Arap Yarımadası'nın doğusunda bulunan bir Basra Körfezi ülkesi. Orta Doğu'da Basra Körfezi'nde yer alan küçük bir yarımada ülkesidir ve emirlikle yönetilir. Tek kara sınırı olan komşusu Suudi Arabistan'dır ve kuzeyinde Bahreyn, doğusunda İran yer alır.
CAHİT ZARİFOĞLU

CAHİT ZARİFOĞLU

Edebiyatımızın "Zarif" insanı olarak bilinen eşsiz şair Cahit Zarifoğlu hayatını soyadının nazikliğinde, bir o kadar da yalnızlığın kıyısında, inandıkları uğruna her şeyi göze alarak, kimliğini gerek şiirlerinde gerekse onu tanıyanlara nakşetmiştir.