15 TEMMUZ GAZİSİ ÜZEYİR CİVAN

15 TEMMUZ GAZİSİ ÜZEYİR CİVAN

O kara gün… Diğer bir ifadeyle akla karanın gün yüzüne çıktığı gün… 15 Temmuzda imanından başka kendini savunacak bir şeyleri olmadığı halde vücudunu siper eden yüzlerce şehitlerimiz ve gazilerimizin olduğu gün…Çekmeköy2023 Dergisi olarak bu sayımızda 15 Temmuz günü Sabiha Gökçen Havaalanında gazi olan Üzeyir Civan’la birlikteyiz…
BAŞKAN POYRAZ “HOŞ GELDİNİZ” DİYOR

BAŞKAN POYRAZ “HOŞ GELDİNİZ” DİYOR

Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz Mart 2016 yılından itibaren uygulamaya konulan “Çekmeköy’e Hoş Geldiniz” projesi kapsamında Çekmeköy’e yeni taşınan aileleri evlerinde ziyaret ederek “hoş geldiniz” diyor.
ATA SPORUMUZ OKÇULUK

ATA SPORUMUZ OKÇULUK

Yüzyıllar boyunca bu geleneksel özelliğini muhafaza etmiş, gerek tarihimiz, gerekse İslam dininde özel bir yere sahip olmuştur.
NİHAL OLÇOK

NİHAL OLÇOK

AK Parti kurucuları arasında yer alan, aynı zamanda partinin isim babası olan 15 Temmuz şehidi Erol Olçok’un eşi Nihal Hanım’la sohbetimiz;
İZ BIRAKANLAR CAHİT ZARİFOĞLU

İZ BIRAKANLAR CAHİT ZARİFOĞLU

Türk şiirinin en "zarif" abisi olarak niteleyebileceğimiz Cahit Zarifoğlu tüm hayatını yalnızlığın kıyısında, inandığı şeyler uğrunda savaşarak ve daha çocuk yaşta babasıyla manevi bir kopuş yaşamış, gençliği oradan oraya savrularak geçmiştir.
ÇEKMEKÖY TARIM ARAZİLERİ VE ÜRÜNLERİ

ÇEKMEKÖY TARIM ARAZİLERİ VE ÜRÜNLERİ

1844 yılında Sırapınar Köyü’nde 353 dönümü ekili, 210 dönümü ekili olmayan, 515 dönümü fundalık, çalılık ve koru, 14 dönümü kiraya verilen tarlalar ve 49 dönümü de boş tarla olmak üzere toplam 1.141 dönüm arazi mevcuttu.
ONLARIN MUTLULUĞU BİZİM DE MUTLULUĞUMUZ

ONLARIN MUTLULUĞU BİZİM DE MUTLULUĞUMUZ

Çekmeköy Belediyesi tarafından Dünya Engelliler Haftası etkinlikleri kapsamında lunaparka götürülen engelli çocuklar, doyasıya eğlenerek keyifli dakikalar yaşadılar. Çekmeköy Belediyesi Engelliler Merkezi, 200’ü aşkın engelli genç, çocuk ve ailelerini Taşdelen Lunapark’ına götürdü. Lunaparktaki oyuncaklara binip gönüllerince eğlenen çocuklar renkli görüntüler oluşturdu.
RAMAZAN AYINDA BESLENME

RAMAZAN AYINDA BESLENME

Ramazan ayının dinimizde büyük bir önemi vardır. Müslümanlığın temel ibadetlerinden olan oruç bu ayda tutulur. Bu nedenle Ramazan ayı, Müslümanlar için kutsal aydır. Ramazan ayında bireylerin beslenme alışkanlıklarında büyük ölçüde değişiklik görülür. Öğün sayısı azalmakta ve öğünler arası süre artmaktadır. Son yıllarda Ramazan ayı yaza denk geldiği için açlık süresi ortalama 16-17 saate çıkmaktadır.