SOSYOPAT EĞİLİMLER ve SOSYAL DİNAMİZM

SOSYOPAT EĞİLİMLER ve SOSYAL DİNAMİZM

21 yüzyıldan bahsedenler, bu yeni teknoloji çağını, bilginin en yüce değer olduğu, bireysellik ve özgürlüğün kavramsal olarak yerine oturduğu en mutlu çağ olarak bizlere tanımlıyordu.
ZİLHİCCE'NİN İLK ON GÜNÜNE AİT FAZİLETLİ AMELLER

ZİLHİCCE'NİN İLK ON GÜNÜNE AİT FAZİLETLİ AMELLER

Bayramlar, neşe ve sevinç günleridir. Hemen her ümmetin kendine has bir bayramı vardır. İslâm ümmetinin iki bayramı vardır. Bunlar bütün İslâm âleminde kutlanan Kurban ve Ramazan Bayramı'dır. Ramazan Bayramı Ramazan ayının bitiminde, Şevvâl'in birinde; Kurban Bayramı da Zilhicce ayının onuncu gününde olur. Ramazan bayramı üç gün, Kurban Bayramı ise dört gündür.
ŞÖLENİN ADI ORDU

ŞÖLENİN ADI ORDU

Çekmeköy Ordulular Derneği tarafından üçüncüsü düzenlenen “Büyük Ordulular Şöleni”, İstanbul’da yaşayan Orduluları bir araya getirdi.
Sen Doğru Ol Kem Belasını Bulur…

Sen Doğru Ol Kem Belasını Bulur…

Dervişin biri eski İstanbul sokaklarında: - “Sen doğru ol kem belasını bulur. Sen doğru ol kem belasını bulur,” diye diye dolaşıyormuş. Tebdil-i kıyafet çarşıda gezen padişah, dervişin sözlerini duymuş, ilgisini çekmiş ve dervişe: -“Her gün sarayıma gel seninle muhabbet ederiz” demiş.
ATASÖZÜ

ATASÖZÜ

LAFLA PEYNİR GEMİSİ YÜRÜMEZ PARAYI VEREN DÜDÜĞÜ ÇALAR,KEL BAŞA ŞİMŞİR TARAK ADAM OL BABAN GİBİ EŞEK OLMA, PÜF NOKTASI
TURGAY GÜLER

TURGAY GÜLER

Hayatı başka bir yerinden yakalamış ve merdivenleri kendi keşfettiği basamaktan başlayarak çıkmayı seçmiş Turgay Güler..
SOKAĞIN SESİ

SOKAĞIN SESİ

“Evin yanıyor, içindeki her şey de öyle. Sevdiğin insanları ve hayvanlarını kurtardıktan sonra, eğer zaman kalmışsa, neyi kurtarmak için içeri dalarsın?”
ÇEVREMİZ EMİN ELLERDE

ÇEVREMİZ EMİN ELLERDE

Çekmeköy Belediyesi, ilköğretim öğrencilerine geri dönüşüm tesislerini dolaştırarak geri dönüşüm sürecini anlattı. Çekmeköy Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından Özkartallar Ambalaj Atıkları Toplama ve Ayrıştırma Tesisi’ne getirilen çocuklar, atıkların ayrıştığı makineleri ve toplanmalarını yerinde görerek tecrübe edindi.
MAHALLEMİZİN MUHTARI - EKŞİOĞLU MAHALLESİ

MAHALLEMİZİN MUHTARI - EKŞİOĞLU MAHALLESİ

Mahalleler, başlı başına ayrı dünyalardır. İnsanın doğup-büyüdüğü, çocukluk çağlarında top oynadığı/ ip atladığı, gençlik çağlarını dolu dolu yaşadığı, kah ağlayıp kah güldüğü yerlerdir. Çekmeköy'ümüzün de bu anlamda her mahallesinin ayrı bir hikayesi vardır. Dergimizin bu sayısının konuğu Nizamettin Kaya. Ekşioğlu Mahallesi’nin hikayesini, sorunlarını öğrenmek için mahalle muhtarı Nizamettin Kaya ile röportajımıza başlıyoruz.