HABERLER : SAYI :: Ocak 2015 Çekmeköy2023 Ocak

ROMA VE BİZANS DÖNEMLERİNDE ÇEKMEKÖY

ROMA VE BİZANS DÖNEMLERİNDE ÇEKMEKÖY ÇEKMEKÖY 2023

İstanbul bulunduğu coğrafi konum itibariyle her zaman ilgi odağı oldu. Tarihin en büyük devletlerine başkentlik yaptı, farklı inanç ve kültürlerin merkezi haline geldi. İstanbul’a olan yoğun ilgi çevresini de etkiledi. Çekmeköy bölgesi de hem İstanbul’a yakınlığı hem de bir geçiş bölgesi olması dolayısıyla bu ilgiden en çok etkilenen yerlerden biri oldu. Bu açıdan bölgenin durumunu İstanbul’dan bağımsız ele almak eksiklik olacaktır.
EYVAH ÇOCUĞUM ÜSTÜN ZEKALI!

EYVAH ÇOCUĞUM ÜSTÜN ZEKALI! ÇEKMEKÖY 2023

Çocuğunuz akranlarına göre erken yaşta konuşmaya başlamışsa, daha 3-4 yaşlarında kendiliğinden okumaya geçmişse, dili etkili bir iletişim vasıtası olarak kullanabiliyorsa, geniş bir kelime hazinesi varsa, kelimeleri doğru telaffuz ediyor ve konuşurken beden dilini kullanmaya fazlaca ihtiyaç duymuyorsa, edatları, bağlaçları cümle içinde uygun yerde kullanabiliyorsa…
SOKAĞIN SESİ

SOKAĞIN SESİ ÇEKMEKÖY 2023

Eksisiyle artısıyla her halimize tanıklık eden sokaklar. Bizi yansıtan, bizi bilen, adeta bizden biri gibi hayatımıza yön veren sokaklar. Çekmeköy 2023 yine sokağın sesine kulak vermek üzere yollara düştü. Hiç ummadığımız bir sokakta belki de tarihe not düşecek fikirlere imza atacak vatandaşlarımıza mikrofonumuzu uzattık ve sorduk: Belediyemiz daha önce hiç yapılmayan ve vatandaşın taleplerini karşılayacak yeni bir projeye imza atmak istiyor. Bu yeni projeye sizin öneriniz veya katkınız neler olurdu? İşte sokağın sesinden yükselen sesler.
YOKSULLUKLA MÜCADELEDE BELEDİYELER

YOKSULLUKLA MÜCADELEDE BELEDİYELER ÇEKMEKÖY 2023

Günümüzün en önemli tartışma konusu arasında yer alan sosyal politikaların ve bununla beraber kamunun rolünü de etkileyen önemli olgulardan bir tanesi de yoksulluktur.