HABERLER : SAYI :: Nisan 2015 Çekmeköy2023 Nisan

SİHİRLİ OYUN ODASI

SİHİRLİ OYUN ODASI ÇEKMEKÖY 2023

OYUN OYNAMAYAN BİR ÇOCUK GÖRDÜNÜZ MÜ? İŞTE O ZAMAN O ÇOCUK İÇİN HEMEN BİR UZMANA DANIŞIN. Bu yazının başında siz değerli okuyuculardan yakınlarınızdaki herhangi bir kâğıda ileride çocuğunuzu nasıl görmek istediğiniz ile ilgili dört madde yazmanızı istiyorum. Sonra bu kâğıdı bir köşeye koyup okumaya devam edebilirsiniz.
MATEMATİK VE KAYGI

MATEMATİK VE KAYGI ÇEKMEKÖY 2023

Türk Dil Kurumuna göre “kaygı” sözcüğünün ilk anlamı, Endişe duyulan düşünce – tasadır. Diğer bir anlamı ise, Güçlü bir istek, ya da dürtünün amacına ulaşamayacak gibi gözüktüğü durumlarda beliren tedirgin edici duygu ve hatta sonrasında korkuyu oluşturan etken olarak tanımlanmaktadır.
OLASILIKLAR...  DOĞRU ZAMAN VE DOĞRU YERDE ESEN RUZGAR FIRTINAYA DÖNÜŞEBİLİR Mİ?

OLASILIKLAR... DOĞRU ZAMAN VE DOĞRU YERDE ESEN RUZGAR FIRTINAYA DÖNÜŞEBİLİR Mİ? ÇEKMEKÖY 2023

Bir şeyin olmasının veya olmamasının matematiksel değeri veya olabilirlik yüzdesi, olasılık değeridir. Olasılık kuramı istatistik, matematik, bilim ve felsefe alanlarında mümkün olayların olabilirliği ve karmaşık sistemlerin altında yatan mekanik işlevler hakkında sonuçlar ortaya atmak için çok geniş bir şekilde kullanılmaktadır. Örneğin; başarı ve başarısızlık kapalı iki kapı ise istediğinizi açmak size %50 ihtimalle başarılı olma şansı tanır. Ancak iki kapı hakkında biraz bilgiye sahip olmanız tüm olasılık hesabını değiştirecek ve istemli bir seçim yapmanızı sağlayacaktır.
ALTERNATİF TIP

ALTERNATİF TIP ÇEKMEKÖY 2023

ŞİFANIN NEREDEN VE NASIL GELECEĞİNİ YANLIZCA EVRENİN TEK HAKİMİ ALLAH BİLİR… DOĞRU BİLİNEN YANLIŞLAR… YANLIŞ BİLİNEN DOĞRULAR … SÜLÜK DEĞİP GEÇME BİRGÜN İHTİYACIN OLUR… SÜLÜK HAKKINDA YANLIŞ BİLİNEN GERÇEKLERE HAZIR OLUN…