HABERLER : SAYI :: Mart 2015 Çekmeköy2023 Mart

RECEBİM

RECEBİM ÇEKMEKÖY 2023

Karadeniz müziğinin adeta dopingi… Karadeniz müziğinin güçlü sesi… Rize’nin bağrından kopan, vatan sevgisiyle yoğrulan adam gibi adam…
YERYÜZÜNDE HER ŞEY İÇİN BİR ANAHTAR VARDIR...

YERYÜZÜNDE HER ŞEY İÇİN BİR ANAHTAR VARDIR... ÇEKMEKÖY 2023

Bilim adamları son yıllarda çok önemli şeyler buldular. Varoluşa dair en önemli buluşlardan biri de evrenin varlığından önce hiçbir şeyin olmadığı gerçeğiydi! Ne yer, ne hava, ne su, ne yıldızlar, boşluk bile yoktu. Söz konusu yokluğun içinde ise küçücük bir nokta vardı. Hatta bu nokta gözle bile görülemeyecek kadar küçüktü. Bu noktanın içinde bir sürü madde sıkıştırılmıştı. Sonra bir anda bu nokta patladı. Nokta patlayınca içine sıkıştırılmış olan bütün maddeler fırladılar ve sonra bu fırlayan maddeler birleşerek önce atomları, sonra bu atomlar birleşerek yıldızları, güneşimizi, dünyamızı ve diğer gezegenleri oluşturdular.
EV TEKSTİLİ VE EV DEKORASYON ÜRÜNLERİ KURSU

EV TEKSTİLİ VE EV DEKORASYON ÜRÜNLERİ KURSU ÇEKMEKÖY 2023

İnsan çevresinden etkilenen bir varlık. Bu etkiden dolayı barınma ihtiyacı duyar. Günümüzün barınakları ise evlerimiz. Evlerimizde, sığınmanın yanında, rahatlık ve konforu da aramaya başladık. Bu çalışmalar mekânlardaki gelişim ve değişimi de etkilemiştir. Evler farklı boyutlarda ve bölümlerde olabilmektedir. Ayrıca farklı kültürler ve iklim koşulları evlerin mimari şekillerini ve iç yerleşim düzenlerini farklılaştırmıştır.
MUAZZEZ ERSOY

MUAZZEZ ERSOY ÇEKMEKÖY 2023

O Sahnelerin kraliçesi… O Türk müziğinin en iyi seslerinden, ve en iyi icra edenlerden biri… O sansasyonel haberlerden ve polemikten uzak yaşantısıyla halkın sevgisini kazanmış gönüllerin sultanı… “Ben Rabbimin kiracısıyım” diyen, elindeki kolonya şişesinden oluşan hayali mikrofonu gerçeğe dönüştüren Muazzez Ersoy’la çok özel röportajımız başlıyor.
SOKAĞIN SESİ

SOKAĞIN SESİ ÇEKMEKÖY 2023

Çekmeköy 2023 son günlerde toplumun gündemden hiç düşmeden ve vicdanları çokça rahatsız eden bir konuyu daha ele alıyor. Toplum olarak, bu ülkede yaşayan bir vatandaş olarak ve insan olarak halkımızın, düşüncelerinin dile getirilmesi için soruyoruz; “Karar mercii siz olsaydınız, kadına yönelik şiddetin engellenmesi için ne gibi önlemler alırdınız?”