HABERLER : SAYI :: Haziran 2015 Çekmeköy2023 Haziran

GİRİŞİMCİ KADINLAR

GİRİŞİMCİ KADINLAR ÇEKMEKÖY 2023

Girişimci kadınların ekonomiye olan katkılarının arttırılması ve girişimciler arası diyalogların güçlendirilmesi amacıyla başlatılan “Girişimci Kadınlar Çekmeköy’de Buluşuyor” projesi çerçevesinde Çekmeköy Kent Konseyi girişimci kadınları yemekte buluşturdu.
SIRAPINAR’LI MEMİ’NİN ARAP KÖLESİ

SIRAPINAR’LI MEMİ’NİN ARAP KÖLESİ ÇEKMEKÖY 2023

Temmuz 1546 tarihli başka bir belgede, kaçak bir Arap kölenin sahibine teslimi ve nafaka tayin edilmesi konu edilmiştir. Sicil kaydından anlaşıldığına göre, aslen Arap asıllı olan ve kaçak durumda bir köle Dolayab Köyü’nden Abdullah isimli bir kişi tarafından yakalanarak...
ÇEKMEKÖY’DE FIRTINANIN ADI RAFET EL ROMAN

ÇEKMEKÖY’DE FIRTINANIN ADI RAFET EL ROMAN ÇEKMEKÖY 2023

Çekmeköy Belediyesi, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı şenlikleri çerçevesinde Rafet El Roman’ı Çekmeköylü sevenleri ile buluşturdu. Çekmeköy Belediyesi’nin bahçesinde gerçekleşen konserde El Roman, müziğinin yanı sıra yaptığı esprilerle de dikkat çekti.
SOKAĞIN SESİ

SOKAĞIN SESİ ÇEKMEKÖY 2023

Sokağa sorduk; “Mutluluğun formülü nedir? Çevremizde gördüğümüz mutsuzlukların sizce sebebi nedir?”
NEZİHE ALTAY NAM-I DİĞER NENİŞ TEYZE

NEZİHE ALTAY NAM-I DİĞER NENİŞ TEYZE ÇEKMEKÖY 2023

“İstanbul’a geldim, ‘Gelin hanım, biz İstanbul’a gidiyoruz’ derlerdi komşular. Sordum onlara ki ‘İstanbul neresi?’. Dediler ki ‘İstanbul şurası, sana anlatalım. İstanbul; Aksaray, Fatih, Sultanahmet, Sirkeci, yukarı çıkılan köprü Beyoğlu. Burası İstanbul’ derlerdi. Aman bir İstanbul oldu ki 10 sene sonra.. Sağmacılar, şimdi isimleri hep değişmiş. Şirinevler, Cennet Mahallesi, Sefaköy vardı ama küçücük bir köydü orası...
HİZMETİN ADRESİ ÇEKMEKÖY BELEDİYESİ

HİZMETİN ADRESİ ÇEKMEKÖY BELEDİYESİ ÇEKMEKÖY 2023

Çekmeköy Belediyesi, zaman içinde yıpranan Necati Alkan Spor Tesisleri’ni yeniledi. Bakım ve onarım çalışmalarının yanı sıra yeni faaliyet alanları eklenerek modernize edilen tesis, Necati Alkan Spor ve Kültür Merkezi adıyla hizmet vermeye başladı.