HABERLER : SAYI :: 2016 Çekmeköy2023 Mayıs 2016

ANNE CENNET KAPISIDIR GİRMESİNİ BİLENE

ANNE CENNET KAPISIDIR GİRMESİNİ BİLENE ÇEKMEKÖY 2023

Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz’ın annesi Emine Poyraz, Anneler Günü’nde evinin kapılarını Çekmeköy2023’e açtı. Anneler Günü dolayısıyla ricamızı kırmayarak bizleri evinde misafir eden Emine annenin bitmek tükenmek bilmeyen enerjisine hayran olmamak mümkün değil. Poyraz ailesinin yıllardır süregelen bir geleneği var. Her hafta Cuma günü aile fertleri, baba evinde kahvaltı için bir araya geliyor ve anne-babanın hayır dualarıyla işe gidiyorlar. Poyraz ailesi erkeklerinin bu davranışı gerçekten takdire şayan. İşte yine böyle bir gün ve bu kez bu mutlu aile tablosunun içinde biz de varız. İçten, samimi ve bir anne şefkatiyle bizleri karşılayan ve her sorduğumuz soruya büyük bir özenle cevap veren başta Emine anneye, Hasan babaya, Belediye Başkanımız Ahmet Poyraz’a, Fatih Poyraz’a, Mustafa Poyraz’a teşekkür ediyor ve anneler gününe özel röportajımıza geçiyoruz.
TÜRKİYE’Yİ GEZİYORUZ… / ÇORUM

TÜRKİYE’Yİ GEZİYORUZ… / ÇORUM ÇEKMEKÖY 2023

Keşfedilmeye doymayan-doyamayan, Çorum… Ağırbaşlı, mağrur duruşu ve gizli zenginlikleriyle şaşırtıcı bir güzelliğe sahip. Tüm dünyanın gözünü üzerine toplamış, eserleriyle insanlık tarihine ışık tutan şehir. Şimdi sıkı durun; gezmeye, görmeye ve öğrenmeye hazır olun!
BİR DAMLA HUZUR

BİR DAMLA HUZUR ÇEKMEKÖY 2023

Huzur kelimesinin kendisi bile huzur veriyor insana. Bilmem neden! Belki de büyük şehirlerin dağdağasından ve yorucu hayat şartlarından, koşuşturmasındandır. Hemen hemen herkeste bir huzur arayışı, huzura bir özlem vardır. Huzur denilince akla ilk gelen kavramlardan biri de hiç şüphesiz ki ‘’Huzurevleri’’dir. Çocukken huzurevlerini istirahat edilen; insanların ‘dinlenip huzur bulduğu yerler’ olarak düşünürdüm hep.
5 BESİNLE BAHAR YORGUNLUĞUNDAN KORUNUN!

5 BESİNLE BAHAR YORGUNLUĞUNDAN KORUNUN! ÇEKMEKÖY 2023

Mevsim geçişlerinde yaşanan depresif duygular birçok insan için ortak. Depresif ve yorgun hissetmek sadece sonbahara özgü değil, güneş ışınları ile düzenli olarak karşılaşmaya başlama evresi olan ilkbaharda da gözleniyor. Bu keyifsiz süreci doğru beslenme taktikleri ve daha iyi hissetmenize yardımcı olacak besinlerle atlatmanız mümkün.