HABERLER : SAYI :: 2016 Çekmeköy2023 Haziran 2016

ESER YENENLER

ESER YENENLER ÇEKMEKÖY 2023

BKM Mutfak’ta sunuculuk, yazarlık ve oyunculuk yeteneklerini göstererek herkesin gönlünde taht kurdu. Üç Adam programıyla başarı ivmesini yukarı doğru taşıyan Yenenler, yaptığı işi büyük göstermeye çalışanlardan değil. Amacım insanları güldürmekti diyor ve ekliyor, bunu yaparken de en çok kendi kusurlarımdan ve zaaflarımdan faydalandım ve faydalanmaya da devam ediyorum diyen Eser Yenenlerle birlikteyiz… İçi dışı bir olan, içi dışı bir diyorum çünkü ekranlarda ne ise Eser, şu an karşımda da öyle duruyor. Samimi, içten ve sıcak... Kahkahaların ve bazen hüznün havada uçuştuğu bir ortamda röportajımız başlıyor.
FUTBOLUN BAŞÖĞRETMENİ

FUTBOLUN BAŞÖĞRETMENİ ÇEKMEKÖY 2023

TÜRK FUTBOLUNUN EN KARİYERLİ KALECİSİ… EN BAŞARILI ÇALIŞTIRICISI… VE TÜRK FUTBOLUNUN EN ÇOK FUTBOLCU YETİŞTİREN HOCASI…
CANI YANAN RAMAZAN

CANI YANAN RAMAZAN HİKMET TEKİN

Ramazan ayı, sinsi din istismarcılarının da ortaya çıktığı bir aydır aynı zamanda… Fakir-fukara edebiyatından lüks hayatın meşruluğuna doğru yol alan ‘gösteriş esaslı’ dindarlık gidişatımızın göstergesidir bir bakıma.
MAHALLEMİZİN MUHTARI - KOÇULLU MAHALLESİ

MAHALLEMİZİN MUHTARI - KOÇULLU MAHALLESİ ÇEKMEKÖY 2023

İstanbul’un yeni gözdesi Çekmeköy’ün yeşil mahallelerinden Koçullu Mahallesi… Yaz aylarında köy havasını özleyenlerin kaçış yerlerinden biri olan Koçullu Mahallesi’nin çalışkanlığı sebebiyle mahallelinin sevgisini kazanan Muhtarı Mitat Şimşek ile birlikteyiz.
OSMANLI MEZAR TAŞLARINDAKİ SIR

OSMANLI MEZAR TAŞLARINDAKİ SIR

Osmanlı Mezar taşları araştırmamızın temel amacı o dönemde mezarlığın bulunduğu bölgenin başlık ve sembol tipolojilerine göre sosyal yapısının belirlenmesi ve yıllara göre ölüm sıklığını bularak bunun nedenini belirlemektir