HABERLER : SAYI :: Şubat 2015 Çekmeköy2023 Şubat

HAMİLELİKTE DİŞ SAĞLIĞININ ÖNEMİ

HAMİLELİKTE DİŞ SAĞLIĞININ ÖNEMİ ÇEKMEKÖY 2023

Hamilelik ağız ve diş sağlığı açısından son derece önemli bir süreçtir. Hamilelik sırasında anne dişlerinden kalsiyum kaybı ve her hamilelikte annenin bir dişini kaybedeceği maalesef yanlış bir inanıştır. Fakat hamilelik sırasında ağız içerisinde bazı değişikliklerin olacağı da bir gerçektir.
NİRAN ÜNSAL

NİRAN ÜNSAL ÇEKMEKÖY 2023

Çocukluk yıllarında başlayan bir serüven onunkisi… Buğulu sesiyle gönüllerin Sultanı olmuş bir isim… Güçlü yorumu ve sanatçı kişiliği bir yana bizden biri o… Söz yazarı, besteci ve yorumcu Niran Ünsal, hakkında bilinmeyenleri Çekmeköy 2023’e anlattı.
ÇOCUKLARIMIZI KUZU GİBİ BÜYÜTMEYELİM Kİ, İLERİDE KOYUN GİBİ GÜDÜLMESİNLER...

ÇOCUKLARIMIZI KUZU GİBİ BÜYÜTMEYELİM Kİ, İLERİDE KOYUN GİBİ GÜDÜLMESİNLER... ÇEKMEKÖY 2023

Çok erken yaşlarda tanıştım sporla. İlk keşfettiğim özelliğim futbola zerre kabiliyetimin olmadığıydı. Fakat yılmadım elbette. Futbol oynamaya devam ediyor fakat potalara daha alıcı ve iştahlı bakıyordum. Kısmet de oldu hamdolsun. Sakaryasporun ilk basketbol takımı sporcularından biri olarak sahalara çıktım, takım kaptanı oldum ve A takımı şampiyonluklar filan derken 10 sene basketbol oynayıp sadece 4 sayı atan ender basketbolcu olarak belki de tarihe geçtim! En güzel hatıram da o 4 sayıyı Galatasaray'a karşı kaydetmiş olmamdı herhalde. Şengün Kaptanoğlu, İzzet, Doğan Hakyemez, Üstat Nusret Nur gibi yenilmez armadanın ustalarına karşı unutulmaz bir maçtı. Aslında unutulmaz olan Sakaryaspor olarak oynadığımız oyun değil, kırdığımız Türkiye rekoruydu! Allah'tan bizden sonra daha çok sayı yiyenler oldu da ihale başkalarında kaldı. Futbol oynayabilme arzusu kendi bedeninde olgunlaşmayınca, çocuğunun futbolcu olabilmesi için büyük bir arzu ve iştah başlar bizim insanımızda. Bende de öyle oldu.19 yaşında evlendiğimde, bir yıldız futbolcu babası olmanın hayallerini kurmaya başladım. İlk duam oğlum olsun ve futbolcu olsun. Yıldız futbolcu babası olabilme uğruna önce yöneticim İhsan Ayhan'ın kızını kaçırdım. İhsan Ayhan, Nilgün'ün babasıydı ve ben gözüne girmek amacıyla da basketbola başlamıştım. Öyle yeteneksizdim ki, adam daha çok nefret etti benden. Ama yılmadım, kızını kaçırdım, bir süre hapis yattım ve babalığa doğru yola çıkmış oldum. Rabbim, Hakkı'yı nasip etti şükürler olsun. Oğlum 9 yaşına gelince de Sakaryaspor alt yapıda futbola başlamasının sevincini yaşadım Çok şükür.
SOKAĞIN SESİ

SOKAĞIN SESİ ÇEKMEKÖY 2023

Dünümüze, bugünümüze ve geleceğimize şahitlik eden sokaklar… Gündemimizi, yaşam tarzımızı, insana ait tüm güzellikleri ve noksanlıkları yansıtan sokaklar… “Sokağın Sesi” yine çok önemli bir konuyu vatandaşımızla paylaşmak üzere sokaklarda... Her kesimden insanımızın buluştuğu Çekmeköy’e mikrofon tuttuk ve sorduk: “Osmanlıca öğrenilmeli mi?” İşte sokaklarımızdan yükselen ve sayfalarımıza yansıyan farklı sesler.