Yorumlar

ercan canik

Ordulular derneginin konut projesi var mi acaba Irem hanim

SİVİL TOPLUM KURULUŞLARIMIZ - TÜRK KIZILAYI İSTANBUL

SİVİL TOPLUM KURULUŞLARIMIZ - TÜRK KIZILAYI İSTANBUL

Onlar her yerdeler, Türkiye’nin karış karış her toprağında. Hatta dünyanın her yerinde… Onların yardım elleri, muhtaç insanlara ulaşan umut ışığı. Bu ışık bazen göçük altında, bazen savaş meydanında, bazen hayat ile ölüm arasında bizi yakalayan kurtarıcı… Dergimizin bu ayki konuğu, toplumumuzun maddi ve manevi güç kaynağı olan Kızılay... Zor zamanlarda yanı başımızda beliren, adeta karanlıkta kaldığımızda bir mum ışığı gibi imdadımıza yetişen, tüm halkın kucakladığı Türk Kızılay’ını temsilen Kızılay İstanbul Şube Başkanı İlhami Yıldırım ile röportajımıza başlıyoruz…
ÇEKMEKÖY ESNAF VE SANATKARLAR DERNEĞİ

ÇEKMEKÖY ESNAF VE SANATKARLAR DERNEĞİ

Sivil toplum örgütleri, resmi kurumlardan bağımsız, gönüllü olarak çalışan kuruluşlardır. Çekmeköy Esnafının ticari ve sosyal birlikteliğini sağlamak için çalışmalar yapan, Çekmeköy Esnaf Ve Sanatkarlar Derneği (ÇESADER) başkanı Lütfü Köse’yle birlikteyiz. Biz sorduk, başkan Köse cevapladı.
SİVİL TOPLUM KURULUŞLARIMIZ - ÇEKSİAD

SİVİL TOPLUM KURULUŞLARIMIZ - ÇEKSİAD

Sivil toplum kuruluşları ortak amaçlara sahip insanların, bir araya gelerek seslerini ve sosyal faaliyetlerini kamuoyuna daha fazla duyurabilen toplumlardır… Bu yönüyle STK’lar (Sivil toplum kuruluşları) sosyal adaletin ve sosyal devlet anlayışının toplumun her kesimine yayılmasına ve aynı zamanda devletimizin gelişmesine katkıda bulunurlar… Sivil toplum kuruluşları gücünü üyelerden alıp, bulunduğu bölgeden başlayarak, ülke ekonomisinin kalkınması için çaba sarf ederler… İlçemizde yer alan sivil toplum kuruluşlarını daha iyi tanımak ve tanıtmak adına Çekmeköy 2023 olarak her ay bir sivil toplum kuruluşumuz misafirimiz olacaktır. Bu sayımızda özgür ve girişimci ruhuyla başarılı işlere ve faydalı projelere imza atmış olan ÇEKSİAD (Çekmeköy Sanayi Ve İşadamları Derneği)’ı sizlere tanıtıyoruz.