Yorumlar

ÇEKMEKÖY SİNOPLULAR DERNEĞİ

ÇEKMEKÖY SİNOPLULAR DERNEĞİ

Doğal güzellikleriyle ünlü Sinop’un Çekmeköy’deki adresi Çekmeköy Sinop’lular Derneği’ndeyiz. Çekmeköy2023 dergisi olarak Dernek başkanı Adem Gıcık ile Sinop ve Sinoplulara dair keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.
SİVİL TOPLUM KURULUŞLARIMIZ - ÇEKMÜDER

SİVİL TOPLUM KURULUŞLARIMIZ - ÇEKMÜDER

Sivil toplum kuruluşları ortak amaçlara sahip insanların, bir araya gelerek seslerini ve sosyal faaliyetlerini kamuoyuna daha fazla duyurabilen topluluklardır… Sivil toplum kuruluşları gücünü üyelerden alıp, bulunduğu bölgeden başlayarak, ülke ekonomisinin kalkınması için çaba sarf ederler… Çekmeköy 2023 aracılığı ile bir sivil toplum kuruluşumuzu daha konuk ediyor, tanımaya çalışıyoruz. İlçemizde bulunan ÇEKMÜDER “birlikten kuvvet doğar” anlayışıyla müteahhitleri aynı çatı altında toplayan bir kuruluştur. Bu sayımızda başarının ve birliğin peşinde olan ÇEKMÜDER (Çekmekoy Müteahhitler Derneği)’i sizlere tanıtıyoruz.
SİVİL TOPLUM KURULUŞLARIMIZ - TÜRK KIZILAYI İSTANBUL

SİVİL TOPLUM KURULUŞLARIMIZ - TÜRK KIZILAYI İSTANBUL

Onlar her yerdeler, Türkiye’nin karış karış her toprağında. Hatta dünyanın her yerinde… Onların yardım elleri, muhtaç insanlara ulaşan umut ışığı. Bu ışık bazen göçük altında, bazen savaş meydanında, bazen hayat ile ölüm arasında bizi yakalayan kurtarıcı… Dergimizin bu ayki konuğu, toplumumuzun maddi ve manevi güç kaynağı olan Kızılay... Zor zamanlarda yanı başımızda beliren, adeta karanlıkta kaldığımızda bir mum ışığı gibi imdadımıza yetişen, tüm halkın kucakladığı Türk Kızılay’ını temsilen Kızılay İstanbul Şube Başkanı İlhami Yıldırım ile röportajımıza başlıyoruz…