Yorumlar

MAHALLEMİZİN MUHTARI - MİMARSİNAN MAHALLESİ

MAHALLEMİZİN MUHTARI - MİMARSİNAN MAHALLESİ

Onlar, yerel yönetimin ilk ayağı ve en küçük yapı taşları… Onlar, toplumsal idare ve emniyetin başlangıcı… Onlar, koca bir mahallenin yükünü taşıyan, vatandaşların ağabeyi ve ablaları… Onlar mahallemizin muhtarları… Çekmeköy 2023 Görevinin ve sorumluluğunun bilincinde olan bir muhtarımızı daha ağırlıyor. Bu sayımızın misafiri Mimar Sinan Mahallesi muhtarı Yadigar Aslan.
MAHALLEMİZİN MUHTARI - KOÇULLU MAHALLESİ

MAHALLEMİZİN MUHTARI - KOÇULLU MAHALLESİ

İstanbul’un yeni gözdesi Çekmeköy’ün yeşil mahallelerinden Koçullu Mahallesi… Yaz aylarında köy havasını özleyenlerin kaçış yerlerinden biri olan Koçullu Mahallesi’nin çalışkanlığı sebebiyle mahallelinin sevgisini kazanan Muhtarı Mitat Şimşek ile birlikteyiz.
MAHALLEMİZİN MUHTARI - EKŞİOĞLU MAHALLESİ

MAHALLEMİZİN MUHTARI - EKŞİOĞLU MAHALLESİ

Mahalleler, başlı başına ayrı dünyalardır. İnsanın doğup-büyüdüğü, çocukluk çağlarında top oynadığı/ ip atladığı, gençlik çağlarını dolu dolu yaşadığı, kah ağlayıp kah güldüğü yerlerdir. Çekmeköy'ümüzün de bu anlamda her mahallesinin ayrı bir hikayesi vardır. Dergimizin bu sayısının konuğu Nizamettin Kaya. Ekşioğlu Mahallesi’nin hikayesini, sorunlarını öğrenmek için mahalle muhtarı Nizamettin Kaya ile röportajımıza başlıyoruz.