Yorumlar

İSTİSMAR (1)

İSTİSMAR (1)

İstismar, ülkemizde ve dünyada kanayan bir yara olarak içimizi acıtan çok ciddi bir olgu olarak karşımıza çıkmaktadır.
RUHSAL TRAVMA

RUHSAL TRAVMA

Güzel, mutlu, sağlıklı bir hayat kurmak için çabalarız ve bütün hayatımızın da bu şekilde devam etmesini umarız. Fakat hayat planladığımız gibi gitmeyebiliyor.
NE FARKEDER PEMBESİ YA DA MAVİSİ? SEN OYUNUN DİLİNİ BİL YETER

NE FARKEDER PEMBESİ YA DA MAVİSİ? SEN OYUNUN DİLİNİ BİL YETER

Alışveriş merkezlerinde, oyuncakçılarda, çocuk parklarında, okullarda, atölye ve eğlence merkezlerinde gezdiğimizde yetişkin olarak kafamızda bazı şekillendirmeler ve etiketlendirmeler yaparız. Gerek oyunların oyuncakların niteliklerine göre, gerek renk ve şekillerine hatta gerekse o oyuncakla kurulacak oyunun içeriğine göre şablonlarımız ve öğretilerimiz var yetişkin bilişsel düşünce sistemimizde.
PANİK BOZUKLUĞU NEDİR? TEDAVİSİ MÜMKÜN MÜDÜR?

PANİK BOZUKLUĞU NEDİR? TEDAVİSİ MÜMKÜN MÜDÜR?

Panik bozukluğu kaygı bozuklukları arasında en sık görülen kronik ya da yineleyici seyreden, kişilerin ailevi, sosyal ve işlevsel yeti yitimine neden olan bir bozukluktur. Gerçek bir korku unsuru olmadığı halde yoğun bir korku yaşandığında verilen korku tepkisine yanlış alarm veya panik atak denir. Panik ataklar kısa süreli ( birkaç dakikadan en fazla bir saate kadar sürebilen) korku nöbetleri ve bu nöbetleri takiben ortaya çıkan beklentisel kaygı ile karakterize bir bozukluktur.