HABERLER

BİR RESİM, BİR KARİKATÜR VE BİR DE FİLM.

BİR RESİM, BİR KARİKATÜR VE BİR DE FİLM. ÇEKMEKÖY 2023

Bizim oğlan 15 yaşında. Her PKK saldırısından sonra kendince dağa çıkar. Hele ordumuz bir operasyona başlarsa gözü hep haberlerdedir. "Bu defa kesin bitireceğiz bu işi" der durur. Hemen sonuç ister. Çünkü deli-kanlıdır. Annesi ve ablası ise "Bak Ahmet" diye başlayan cümlelerle onu deli-kanlılıktan vazgeçirmeye çalışırlar. Şimdilerde yeni bir belalısı var bizim oğlanın. Bu kez Amerika'dan: Nakoula Basseley. “Müslümanların Masumiyeti” filminin yönetmeni.
ZEKA OYUNLARININ ÇOCUKLARIN GELİŞİMİNE ETKİLERİ

ZEKA OYUNLARININ ÇOCUKLARIN GELİŞİMİNE ETKİLERİ ÇEKMEKÖY 2023

İnsanoğlu yeryüzü sahnesinde varlık gösterdiği andan itibaren, diğer canlılardan farklı olarak süreklilik gösteren bir öğrenme çabası içindedir. İnsanlar her zaman öğrendiklerini ve kazanımlarını yeni nesillere aktararak onları daha iyiye ve daha ileriye taşıma arzusunda olmuşlardır. İnsanı temelde diğer canlılardan ayıran, farklı ve üstün kılan da bu öğrenebilme, gelişebilme, iyiye ve güzele doğru evrilebilme donatılmış olmasıdır. İşte bizler, kısaca sorun çözme yeteneği olarak adlandırabileceğimiz bu potansiyele zeka diyoruz.
GÖZ KAMAŞTIRAN SERGİ

GÖZ KAMAŞTIRAN SERGİ ÇEKMEKÖY 2023

Çekmeköy Taşdelen İSMEK’te Tezhip eğitimi alan 15 kursiyer, bir yıl içerisinde ortaya çıkardıkları eserleri, yılsonu sergisinde görücüye çıkardı...
SOKAĞIN SESİ

SOKAĞIN SESİ ÇEKMEKÖY 2023

Eksisiyle artısıyla her halimize tanıklık eden sokaklar. Bizi yansıtan, bizi bilen, adeta bizden biri gibi hayatımıza yön veren sokaklar. Çekmeköy 2023 yine sokağın sesine kulak vermek üzere yollara düştü. Hiç ummadığımız bir sokakta belki de tarihe not düşecek fikirlere imza atacak vatandaşlarımıza mikrofonumuzu uzattık ve sorduk: Belediyemiz daha önce hiç yapılmayan ve vatandaşın taleplerini karşılayacak yeni bir projeye imza atmak istiyor. Bu yeni projeye sizin öneriniz veya katkınız neler olurdu? İşte sokağın sesinden yükselen sesler.