HABERLER

EYVAH ÇOCUĞUM ÜSTÜN ZEKALI!

EYVAH ÇOCUĞUM ÜSTÜN ZEKALI! ÇEKMEKÖY 2023

Çocuğunuz akranlarına göre erken yaşta konuşmaya başlamışsa, daha 3-4 yaşlarında kendiliğinden okumaya geçmişse, dili etkili bir iletişim vasıtası olarak kullanabiliyorsa, geniş bir kelime hazinesi varsa, kelimeleri doğru telaffuz ediyor ve konuşurken beden dilini kullanmaya fazlaca ihtiyaç duymuyorsa, edatları, bağlaçları cümle içinde uygun yerde kullanabiliyorsa…
METRO HATTINDA SON DÖNEMECE GELİNDİ

METRO HATTINDA SON DÖNEMECE GELİNDİ ÇEKMEKÖY 2023

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Kadir Topbaş, Üsküdar, Çekmeköy, Ümraniye ve Sancaktepe arasında yapımı tamamlandıktan sonra akıllı sistemle yaklaşık 700 bin kişiye hizmet verecek olan metro şantiyesini gezerek incelemelerde bulundu.
NASIL BİR İSLAM?

NASIL BİR İSLAM? HİKMET TEKİN

“De ki; baksanıza, Allah’ın yakınından (yanı sıra) neyi çağırıyorsunuz? Gösterin bana, onların yeryüzünde yaratmış oldukları ne vardır? Yoksa onların göklerde bir payı mı bulunuyor? Bu konuda bana, bundan önce gelmiş bir kitap veya bir bilgi kalıntısı getirin bakalım. Eğer doğru sözlü kimselerseniz… Kıyamet gününe kadar kendisine cevap veremeyecek kimseleri çağırandan daha sapık kimdir? Oysa bunlar, onların çağrısının farkında değillerdir” (Ahkaf 46/4,5).
TARİHTE BU AY (EYLÜL)

TARİHTE BU AY (EYLÜL) ÇEKMEKÖY 2023

1 Eylül Almanya'nın Polonya'ya saldırması, 2. Dünya Savaşı (1939). 1 Eylül Kaddafi'nin Libya'da askeri bir darbeyle Kral İdris'i devirmesi (1969).