HABERLER

BAŞARI HİKAYELERİ İLE PARMAK ISIRTAN FİRMALARIMIZ - YILMAZ MAKİNE

BAŞARI HİKAYELERİ İLE PARMAK ISIRTAN FİRMALARIMIZ - YILMAZ MAKİNE ÇEKMEKÖY 2023

Çekmeköy 2023 olarak bir önemli konuyu daha gündemimize aldık. Başarı hikayeleri ile parmak ısırtan firmalarımızı bundan böyle her sayımızda görme imkanı bulacaksınız. Bu ayki konuğumuz, uluslararası alanda faaliyet gösteren Yılmaz Makine. Bizim için örnek ve ilham kaynağı olacak aslen Trabzonlu, 1953 İstanbul doğumlu olan firma sahibi Eyüp Yılmaz beyefendi ile keyifli röportajımız başlıyor…
GRİP VE KIŞ SEZONU

GRİP VE KIŞ SEZONU ÇEKMEKÖY 2023

Sonbaharın gelmesi ile birlikte hastalıklarda artış olur. Bunların başında da Grip geliyor. Her yıl olduğu gibi milyonlarca kişi gripten etkilenmeye başladı. Kış mevsimine girerken hastalığa yakalananlar hep aynı cevabı veriyor “Gribim”. Üzülerek belirtmek istiyorum ki hastalarımız hemen antibiyotik başlamaktadırlar. Yanlış ve gereksiz antibiyotik kullanımından dolayı ülkemizde mikroplara karşı ilaçların direnç kazanmasın dünyada 3. sıradayız. Bu nedenle ciddi enfeksiyonlarda hekimler zor durumlarda kalmaktadırlar. Gereksiz ilaç kullanımı hem sağlığımızı tehdit etmekte ve ekonomik olarak da israfa ve ülkemizin döviz kaybına neden olmaktadır.
EVVEL ZAMAN İÇİNDE

EVVEL ZAMAN İÇİNDE ÇEKMEKÖY 2023

Çocukluğunuzun renkli sokaklarında, birçok farklılığı ve gücü olan kahramanlara sahiptiniz… Yıkılmayan duvarlar ve asla unutmayacağınızı düşündüğünüz hikayeleriniz vardı! Devasa bozkırlarda, kimsenin yenemeyeceği babalar, dedeler, prensler, periler. Geçmişinizden, o kısa pantolonlu sizden, rengarenk dünyanızdan geriye ne kaldı, ya da sizden sonra mavi kürede size dair ne kalacak?
BESTE FABRİKATÖRÜ - MUSTAFA SANDAL

BESTE FABRİKATÖRÜ - MUSTAFA SANDAL ÇEKMEKÖY 2023

POZİTİF ENERJİSİYLE KISKANILAN ADAM… İYİ BİR BABA VE AYNI ZAMANDA İYİ BİR EŞ… TÜRKİYE’DE EN ÇOK HAYRAN KİTLESİNE SAHİP KARİZMATİK YILDIZ… KİMDEN Mİ BAHSEDİYORUZ? TABİİ Kİ MUSTAFA SANDAL’DAN… BİZ SORDUK BAKIN OKYANUSA SIĞMAYAN SANDAL, NASIL CEVAPLAR VERDİ.
SINIRLARIMIZ DIŞINDAKİ TEK TÜRK TOPRAĞI: CABER KALESİ VE SÜLEYMAN ŞAH TÜRBESİ

SINIRLARIMIZ DIŞINDAKİ TEK TÜRK TOPRAĞI: CABER KALESİ VE SÜLEYMAN ŞAH TÜRBESİ ÇEKMEKÖY 2023

Caber Kalesi, Türkiye'nin sınırları dışında sahip olduğu tek kara parçasıdır. Suriye'nin kuzeyinde ve Fırat nehrinin sol kıyısında kalan bu kalede 1921 yılından beri Türk bayrağı dalgalanmaktadır. Kale'nin önemi, Süleyman Şah Türbesi’nin burada bulunmasından kaynaklanmaktadır. Süleyman Şah Türbesi’nin olduğu Caber Kalesi uluslararası antlaşma olan Türkiye ile Fransa arasında imzalanan Ankara Antlaşması’nın ( 20 Ekim 1921 ) 9. Maddesi ve Lozan Barış Antlaşması’nın 3. maddesine (24 Temmuz 1923) göre Türk toprağı sayıldığı için, Türkiye'nin tüm güvencesine de sahiptir. Bu nedenle Türkiye’nin kendine ait bu toprak parçası üzerinde asker bulundurma ve Türk bayrağı çekme hakkı bulunmaktadır.