HABERLER

GÖZ KAMAŞTIRAN SERGİ

GÖZ KAMAŞTIRAN SERGİ ÇEKMEKÖY 2023

Çekmeköy Taşdelen İSMEK’te Tezhip eğitimi alan 15 kursiyer, bir yıl içerisinde ortaya çıkardıkları eserleri, yılsonu sergisinde görücüye çıkardı...
SOKAĞIN SESİ

SOKAĞIN SESİ ÇEKMEKÖY 2023

Eksisiyle artısıyla her halimize tanıklık eden sokaklar. Bizi yansıtan, bizi bilen, adeta bizden biri gibi hayatımıza yön veren sokaklar. Çekmeköy 2023 yine sokağın sesine kulak vermek üzere yollara düştü. Hiç ummadığımız bir sokakta belki de tarihe not düşecek fikirlere imza atacak vatandaşlarımıza mikrofonumuzu uzattık ve sorduk: Belediyemiz daha önce hiç yapılmayan ve vatandaşın taleplerini karşılayacak yeni bir projeye imza atmak istiyor. Bu yeni projeye sizin öneriniz veya katkınız neler olurdu? İşte sokağın sesinden yükselen sesler.
ALTIPARMAK

ALTIPARMAK ÇEKMEKÖY 2023

Altıparmak uluslararası bal pazarının en önemli markalarından biri… Türkiye’nin en büyük bal ihracatçısı olması kalitesinin ispatı… Doğal ve saf balı Türkiye’nin dört bir köşesinden soframıza taşıyan Altıparmak’ı yakından tanımak için sözümüzü balla kesiyor ve röportajımıza geçiyoruz.
ATA SPORUMUZ ÇEKMEKÖY’DE HAYAT BULUYOR

ATA SPORUMUZ ÇEKMEKÖY’DE HAYAT BULUYOR ÇEKMEKÖY 2023

Çocuklarımızın tatile çıkmaya hazırlandığı şu günlerde, “onları nasıl oyalayıp aynı zamanda yararlı aktivitelerle meşgul ederim” diye düşünüyorsanız bu röportajımız tam size göre… Çekmeköy 2023 sizler için soluğu; suyu, havası ve eşsiz yeşiliyle ünlü Çekmeköy Ömerli’de alıyor. Biz sorduk, Çekmeköy Ömerli Binicilik Eğitim Merkezi sahibi Altan Tepebaşı tüm içtenliğiyle yanıtladı…
MODERN ÇEKMEKÖY'ÜN TARİHİ-1

MODERN ÇEKMEKÖY'ÜN TARİHİ-1 ÇEKMEKÖY 2023

Köy isimlerine en erken ulaşabildiğimiz dönem Kanuni Sultan Süleyman dönemidir. Bu dönemde tutulan tapu tahrir kayıtlarının ihtiva eden defterlerde Çekmeköy, Hüseyinli, Sırapınar ve Koçullu; yine aynı döneme ait şeriye sicillerinde de bu köylerle birlikte Alemdağ ve Ömerli köylerinin isimleri geçer.