EDİTÖRDEN

VİRA BİSMİLLAH DİYEREK ÇIKTIK YOLA...

VİRA BİSMİLLAH DİYEREK ÇIKTIK YOLA...

Hayatı ve bu hayatı paylaşanları ciddiye alan bir dergi olacak Çekmeköy 2023. Aralık 2014 tarihinden itibaren aylık olarak çıkarmayı planladığımız dergimizi bir “yaşam kültürü dergisi” olarak tanımladık. İki kapağın arasına sığdırmaya çalıştığımız siyaset, kültür, mizah, haber, spor, sanat, tarih ve çok özel yemek tariflerimizle evlerinize, iş yerlerinize, kısacası kalplerinize misafir olmayı hedefledik.
TADI NASIL ?

TADI NASIL ?

Çırağının sürekli dert yanmasından bıkan usta, çırağından bir avuç tuz ister ve o tuzu bir su bardağına dökerek içmesini söyler. Çırak emir büyük yerden diyerek içer ve içer içmez de kusar. “Tadı nasıl?” diye soran ustasına büyük bir öfkeyle: “acıydı” der…
BEĞEN / PAYLAŞ

BEĞEN / PAYLAŞ

Baharın gelmesiyle birlikte çiçekler açmaya, ağaçlar tomurcuklanmaya, kuşlar huzur veren o tarifi mümkün olmayan sesleriyle gönlümüze, ruhumuza ve benliğimize huzur vermeye başladı bile. Hayal aleminin alabildiğine derinleştiği, ufukların uçsuz bucaksız bir hal aldığı mevsimdir ilk bahar. Kışı da, Yazıda, Sonbaharı da, İlkbaharı da veren Yüce Allah’ıma şükürler olsun.
11 AYIN SULTANI RAMAZAN

11 AYIN SULTANI RAMAZAN

Kalbi yeniden rektifiye etme ve kendimize yeni bir yol haritası çıkarma adına ramazan ayı, manevi atmosferi yüksek olan önemli bir zaman dilimidir. Durup düşünmenin “Ben neredeyim,“ “Yaptıklarım doğru mu?” diyebilmenin, kendini gerçekler aynasında görebilmenin bir fırsatıdır ramazan ayı.