BAŞKANDAN

İNSAN MEVSİMLER GİBİDİR

İNSAN MEVSİMLER GİBİDİR

Birçok şairin bir hazan mevsimi olarak tahayyül ettiği Eylül’ü sonlandırıp güzün ortasına ve soğuklara biraz daha yaklaşıyoruz.
Değerli Çekmeköy2023 okurlarımız,

Değerli Çekmeköy2023 okurlarımız,

Tüm Dünya’nın adeta üç maymunu oynadığı 90’lı yıllarda Bosna’da büyük insanlık dramı yaşandı. Kadim Osmanlı Devleti büyük bir medeniyet taşımıştı oralara. Bugün bile bu medeniyetin izleri köprüler, hamamlar, camiler ile devam etmektedir. Bosna’nın ve balkanlardaki diğer ülkenin her noktasında insan merkezli medeniyetinin izlerini görürsünüz. İşte bu medeniyet Bosna’nın bugüne kadar Müslüman bir ülke olarak gelmesini sağlamıştır.
Değerli okuyucular,

Değerli okuyucular,

Ülkemiz 2016 yılının Temmuz ayında kritik bir süreç yaşadı. 15 Temmuz’da yaşadığımız o hain, işgalci darbe girişimi milletimizin direnişiyle durduruldu. Bir daha darbeler ya da darbe girişimlerinin yaşanmaması için 16 Nisan 2017 tarihinde elimize büyük ve tarihi bir fırsat geçti. O gece tankların karşısına dikilen bu aziz millet 16 Nisan’da da sandık başlarında görev alarak bu ülkeyi güzel yarınlara taşıyacak büyük ve önemli bir karara oy verdi.
Ve Allah, Sabredenlerle beraberdir

Ve Allah, Sabredenlerle beraberdir

Milletlerin de tıpkı insanlar gibi karakterleri vardır. Bu vatan toprağına her koşulda sahip çıkan milletimiz, söz konusu vatan olduğu zaman üstün karakterini her zaman ortaya koymuştur. Nasıl mı?